03/07/2019

Analist Testare DWH

Pentru un proiect din domeniul bancar, cautam candidatul potrivit pozitiei de Analist Trestare, o persoana activa, responsabila, organizata si care sa aiba cunostinte temeinice in domeniul software, constituind un mare avantaj experienta in proiecte bancare.

Responsabilitati principale

  • Definirea strategiei de testare – metodologia de testare, structura, pregatirea si definirea seturilor de date
  • Realizare activitati de testare in baza strategiei de testare si a analizei tehnice – crearea de planuri de testare, cazuri de testare si script-uri SQL, iaza cerintelor tehnice si de business
  • Executa cazurile de testare, identifica, documenteaza si raporteaza defectele
  • Asigura suport in etapele de testare integrate de UAT

Cerinte:

Nivel de studii: superioare – facultate profil tehnic/economic;

Cunoastere buna a limbii engleze

  • Bune cunostinte SQL / PLSQL
  • Cunostinte de baza referitoare la arhitectura BI/DWH – structuri fizice, integrare date, raportare
  • Cunostinte referitoare la metodologiile de testare
  • Experienta in procesul de testare – capacitate de a crea planuri de testare, cazuri de testare, scripturi de testare SQL, bazate pe cerintele specificatiilor tehnice
  • Experienta de lucrul cu tool-uri specifice mediului de testare
  • Cunostinte legate de produse si servicii bancare – constituie un puternic avantaj

Beneficii

  • Pachet salarial competitiv
  • Tichete de masa
  • Tichete culturale
  • Abonament medical
  • Dezvoltarea unei cariere intr-un domeniu dinamic si de actualitate;
  • Activarea intr-un mediu care faciliteaza dezvoltarea personala si profesionala;
  • Sprijin financiar pentru traininguri, cursuri si certificari.
  • Plan de cariera si suport in urmarea lui
  • Flexibilitate

Etapele procesului de recrutare:

  1. Sustinerea testului tehnic on-line
  2. Interviu initial la sediul Play Solutions
  3. Discutie cu clientul